header

 

 

Zajímavá diskuzní fóra:

OBVYKLÉ VAROVÁNÍ:

Tato stránka slouží pouze jako
návod, nikoli dogma.
Pokud něčemu nerozumíte,
tak to nedělejte! Nemohu nést odpovědnost za vaše nevydařené pokusy!

 

 

 

 

 

 

Hlasitost reproduktoru


Jedním z největších nedostatků iPAQ214 je málo hlasitá reprodukce zvuku. Oficiálně je v přístroji pouze reproduktor, zářící do zadní stěny, takže ve směru posluchače je špatně slyšet, navíc je hlasitost poměrně slabá. (Pravděpodobně vinou špatných driverů, které ovládají zvukový čip). Uživatelé to řeší obvykle různými přídavnými utilitami, původně neurčenými pro iPAQy.

 

Použití programu SRS WOW HD

Odkaz na něj jsem našel zde, vlákno s programem na diskuzním fóru je tady, program samotný se dá stáhnout například zde. Je třeba si dát pozor na pozastavení restartu po instalaci a úpravu registrů, jinak PDA nenastartuje řádně a spasí vás jen hardreset.

Postup instalace:


- stáhnout a nainstalovat
- spustit editor registru
- HKLM\\Drivers\BuiltIn\WaveDev
- změnit string "OldDriver" na "btcedrivers.dll" (bez uvozovek)
- změnit string "Order" na hodnotu "20" (původně je tam 3. pokud to neuděláte, zařízení vám už nenaběhne)
- zavřít registry editor, vypnout zařízení
- nyní můžete povolit Soft reset.
- Start -> Settings -> System -> WOW HD Settings.
- teď je třeba trochu si pohrát s nastavením.. Jedna z ožností je nastavit všechno na max a přenout "internal" na "headphones"

potom už byste si měli užívat hlasitého zvuku. Teď už můžete poslouchat zvuk z iPAQ 214 i v jedoucím vozidle bez sluchátek.

 

Povolení předního reproduktoru

iPAQ 214 obsahuje kromě výše zmíněného zadního reproduktoru i přední, umístěný pod znakem HP a sloužící snad pro VoIP (Skype). Na aktivaci tohoto programu jsem našel odkaz na diskuzním fóru Brighthand. Program se jmenuje iPAG21xEx a našel jsem ho v diskuzním fóru na CE4YOU. Program kromě aktivace předního reproduktoru umožňuje i zvýšit hlasitost nad úroveň původního továrního nastavení, 3D zvuk a snad i citlivost displeje. Více tady. (Nebo se podívejte přímo na sajtu programů onoho šikovného Rusa, má tam těch utilit více).

 

 

 

 


Link: Toulky, wendabr, ailcik, navigace, reproduktor, hlasitost nastavení, citlivost displeje, iPAG21xEx, btcedrivers.dll, SRS WOW HD, internal, headphones

 

(c) srpen - září 2008 TOULKY team - Brno Medlánky