header

 

 

 

OBVYKLÉ VAROVÁNÍ:

Tato stránka slouží pouze jako
návod, nikoli dogma.
Pokud něčemu nerozumíte,
tak to nedělejte! Nemohu nést odpovědnost za vaše nevydařené pokusy!

 

 

 

 

 

Přepínání souběžně pracujících programů (ALT+TAB)


S velkým zklamáním jsem musel konstatovat, že tahle báječná vychytávka, na kterou jsem byl zvyklý z Asusu A-632, na iPAQ214 standardně není. Protože jsem zpočátku nevěděl, jak na to, hledal jsem naprosto zbytečně různé "task managery" (přepínače běžících programů). Ty sice existují a mnohé z nich jsou i zadarmo, nicméně obsahují utility, které jsou pro mě zbytečné a nepotřebuji je.

Jediné, co skutečně v terénu potřebuji, je přepínání souběžně pracujícíh programů metodou, známou ze stolního počítače - dvojklikem ALT+TAB. Hledal jsem a ono skutečně něco takového existuje!

První odkaz jsem našel na Smartmanii, zbytek už bylo jednoduché dohledat. Autorem programu je Philippe Majerus, proto se jmenuje celým názvem PHM AltTab (dříve součást celého balíku programů s názvem PHM Pocket PC PowerToys). Nezapomeňte se podívat na autorovu stránku s utilitami pro PDA, má jich tam požehnaně. Stahovat tento program můžete například zde.

PHM Alt+Tab PHM Alt+Tab

PHM Alt+Tab PHM Alt+Tab

 


Program se neinstaluje, po stažení pouze rozbalte zip archiv a výsledný .exe soubor překopírujte do vašeho zařízení. (Nejlépe někam mezi programy, např. do /Windows). Pak už jen stačí vytvořit zástupce (například pomocí Total Commanderu) a nadefinovat jeho spuštění na nějakou klávesu. (Start - Nastavení - Tlačítka). Já jsem si v obrazovém příkladu, který zde uvádím, předefinoval nastavenou službu pošty na pravém tlačítku na AltTab, protože poštu vybírám jinak a jsem z Asusu na tuto klávesu zvyklý.

Na dalších obrázcích potom už vidíte přepínání běžících programů postupným mačkáním navolené klávesy.

Aplikace samotná nemá vůbec žádná nastavení, jednoduše si jen nadefinujete její spuštění na některou z hardwarových kláves a po jejím stisku dojde k přepnutí stejným způsobem, jako když ve vašem PC použijete kombinaci kláves Alt+Tab. To, že není žádné nastavení časových údajů, je však spíše na škodu, protože si každý musí zvyknout na přednastavené časy, po kterých je program přepnut. I já, přes veškeré zkušenosti, jsem měl zpočátku problémy stihnout při přepínání ten správný okamžik, kdy už klávesu pustit....

AltTab je freeware.

 

 

 

 


Link: Toulky, wendabr, ailcik, navigace, iPAQ214, task manager, přepínání běžících programů, ALT+TAB, AltTab, PHM ALtTab

 

(c) srpen - září 2008 TOULKY team - Brno Medlánky